Jak szukać pracy?

Jak szukać pracy?

Zastanawiasz się nad zmianą pracy? A może dopiero zaczynasz swoją drogę zawodową?

Zewsząd słyszysz, że mamy w Polsce „rynek pracownika”, jednak ty masz trudności w znalezieniu pracy?

Zapoznaj się z radami Audit Doradztwo Personalne jak szukać pracy, żeby ją znaleźć 😊

  1. Zastanów się jakiej pracy szukasz, czym chciałbyś się zajmować i w jakim kierunku powinieneś się rozwijać, pomoże to Tobie zawęzić obszar poszukiwań i skupić się tylko na wybranych ofertach.
  2. Jeżeli nie czujesz się dobrze w swojej obecnej pracy lub wiesz, że możesz zostać zwolniony – nie czekaj, tylko zacznij przeglądać oferty.
  3. Pracujesz kilka lat na jednym stanowisku? Twoja praca przestała Cię rozwijać? To również sygnał, że czas na zmiany.
  4. Pisząc CV podkreśl w nim swoje najważniejsze osiągnięcia zawodowe, a w liście motywacyjnym odnieś się do wymagań pracodawcy i nie powielaj go. Pamiętaj o załączeniu klauzuli o ochronie danych osobowych.
  5. Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej, dowiedz się jak najwięcej o firmie, do której aplikujesz.
  6. Wyślij swoje CV do firm pośredniczących w rekrutacji, wtedy rekruter umieści je w bazie i jeżeli będzie miał ofertę odpowiadającą twoim kwalifikacjom sam do Ciebie zadzwoni.
  7. Zwróć uwagę na swój wizerunek w sieci; uaktualnij swój profil na LinkedIn czy GoldenLine, podkreśl swoje atuty i osiągnięcia. Przejrzyj swoje zdjęcia i wpisy na portalach społecznościowych.
  8. Bądź aktywny; nie ograniczaj się do wysyłania CV na ogłoszenia. Jeżeli jest jakaś firma, w której chciałbyś pracować, wyślij tam swoje CV lub napisz do osoby z działu personalnego.

Najważniejsze, nie zniechęcaj się… 😊 szukanie pracy to też praca!

Dodaj komentarz