Które zawody wybrać, aby dobrze zarobić?

Które zawody wybrać, aby dobrze zarobić?

Dobre wiadomości dla przedstawicieli wszystkich branż – zarobki w Polsce rosną  😊 a wraz z nimi dostęp do benefitów pozapłacowych i dodatkowych świadczeń.

Popyt na wysokiej klasy specjalistów z branż It i finansów od kilku lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, a pracodawcy kuszą absolwentów dobrze płatnymi stażami i praktykami. Jeszcze przez kilka lat ta tendencja będzie się utrzymywać, ponieważ rynek jest wciąż nimi nienasycony, ale nie musisz kończyć informatyki czy ekonomii, żeby dobrze zarabiać.

Na podstawie obserwacji projektów rekrutacyjnych, prowadzonych przez firmę Audit Doradztwo Personalne w oddziałach: Gorzów Wlkp., Zielona Góra oraz Poznań, przygotowaliśmy dla Was nasz subiektywny ranking zawodów, w których zarobisz najwięcej. Podane wynagrodzenia są kwotami brutto.

  1. Programiści i specjaliści IT

Od kilku lat nieprzerwanie rośnie zapotrzebowanie na programistów. Najpopularniejsze języki programowania to: Java, C, C++, C#, Python.  Najlepsi programiści osiągają zarobki w granicach 15 000 PLN, a  średnie wynagrodzenie to 8 000 PLN. Absolwenci mogą liczyć na zarobki w granicach 5 000 – 6 300 PLN.

  1. Kontrolerzy finansowi

Specjaliści ds. kontrolingu i analiz, kontrolerzy finansowi oraz biznesowi to zawody cieszące się coraz większym zainteresowaniem wśród pracodawców. Jest to spowodowane intensywnym rozwojem przedsiębiorstw w Polsce oraz powstawaniem nowych. Średnie zarobki dla kontrolerów to 5 500 – 7 000 PLN, ale najlepsi z branży mogą zarobić nawet  8 000 – 10 000 PLN.

  1. Key Account Manager

Kto dobrze czuje się w sprzedaży, umie nawiązywać i utrzymywać relacje biznesowe, również nie powinien narzekać na zarobki. Średnie wynagrodzenie to 8 800 PLN, ale najlepsi w tej dziedzinie zarabiają ponad 13 000 PLN.

  1. Brand Manager

Nazywany jest również menedżerem ds. marki lub opiekunem marki. Praca dla tych co potrafią połączyć marketing i sprzedaż, umieją zarządzać zespołem i nie boją się nowych wyzwań. Średnie zarobki to 7 500 PLN.

  1. Specjaliści ds. Utrzymania Ruchu

Już absolwenci automatyki i robotyki są przyciągani przez pracodawców dobrymi pensjami, licznymi szkoleniami i możliwościami rozwoju. Automatyzacja i coraz bardziej skomplikowane oprogramowania linii produkcyjnych powodują, że rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru utrzymania ruchu. Ich średnie zarobki to 5 500 PLN.

  1. Specjaliści ds. e-commerce

Rośnie liczba sklepów, które przenoszą swoją działalność do Internetu, w związku z czym rośnie zapotrzebowanie na osoby zajmujące się sprzedażą produktów on-line. Średnie zarobki w tej branży to około 6 000 PLN.

Jak widać z powyższej listy, na rynku pracy wiele jest zawodów i branż, w których specjaliści nie mogą narzekać na zarobki. Pracodawcy nieustannie poszukują wykwalifikowanych pracowników, za których umiejętności, kompetencje i doświadczenie, są w stanie zapłacić naprawdę spore pieniądze.

Dodaj komentarz