Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim?

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim?

Wielu kandydatów, nawet bardzo dobrze znających język angielski, ze strachem myśli o rozmowie kwalifikacyjnej w tym języku. Tym gorsza jest ich reakcja, kiedy rekruter, nie uprzedzając, przechodzi na ten język podczas spotkania. Dlatego warto się wcześniej przygotować i nie dać zaskoczyć 😊

W CV kandydaci najczęściej przekłamują swoją znajomość języków obcych, więc jeżeli w CV zaznaczyłeś, że znasz język na poziomie co najmniej komunikatywnym, przygotuj się, że rekruter to sprawdzi.

Zastanów się, w jaki sposób będziesz wykorzystywał ten język u przyszłego pracodawcy np. jeżeli będziesz pracował w dziale handlowym, możesz zostać poproszony o napisanie oferty po angielsku.

Pierwsze pytanie, które najczęściej pada (podobnie jak w przypadku rozmowy w języku polskim) jest pytaniem otwierającym, pozwalającym poznać Twój poziom języka. To prośba o powiedzenie czegoś o sobie – „Can you tell me something more about yourself?”

Warto tutaj powtórzyć gramatykę, szczególnie czasy oraz słownictwo, które mogłoby być przydatne na potencjalnym stanowisku pracy. Zwróć także uwagę na filmiki rozmów kwalifikacyjnych w Internecie, dzięki którym osłuchasz się z językiem i poznasz sposób prowadzenia takich wywiadów.

Często zadawane jest również pytanie o słabe i mocne strony kandydata – „Could you describe your strengths and weaknesses, please?” Przy tym pytaniu warto wcześniej wybrać sobie dwie cechy, które chcielibyśmy wyróżnić i przygotować do nich krótkie uzasadnienie.

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim wymaga od nas powtórki podstaw, przejrzenia stron internetowych z gotowymi sformułowaniami i odrobiny „luzu”, a dzięki temu wypadniemy wiarygodnie i swobodnie 😊

Dodaj komentarz