Jak szukać pracy w internecie?

Jak szukać pracy w internecie?

Internet to skarbnica wiedzy na temat rynku pracy i najlepsze narzędzie do jej szukania. Gazety z ogłoszeniami o pracę odeszły do lamusa, mało kto zwraca też uwagę na ogłoszenia w formie papierowej czy plakaty. Poniżej kilka naszych propozycji, jak korzystać z internetu, aby szybko znaleźć pracę:

  • SERWISY OGÓLNE

Szukanie pracy warto rozpocząć od popularnych portali z ogłoszeniami o pracę: pracuj.pl, praca.pl, olx.pl, infopraca.pl, gazetapraca.pl to najbardziej znane miejsca, gdzie pracodawcy zamieszczają informację o wakatach.

  • ZAKŁADKA „KARIERA”

Jeśli wiesz w jakiej konkretnej firmie chciałbyś pracować, warto odwiedzić jej stronę internetową  i poszukać zakładki „kariera” lub „praca”. Pracodawcy  umieszczają tam informacje o aktualnych wakatach, ale równie często jest tam podany adres mailowy, na który możesz przesłać swoje CV wraz z informacją w jakim dziale chciałbyś pracować. Masz pewność, że Twoje CV trafi bezpośrednio do osoby, która jest odpowiedzialna za proces rekrutacji.

  • GRUPY NA FACEBOOK’U

Warto dołączyć do grup skierowanych dla osób szukających pracy. W każdym większym mieście są tworzone na FB grupy, na których rekruterzy lub osoby prywatne umieszczają oferty prac stałych, dorywczych czy weekendowych. Jeśli zapiszesz się do takiej grupy, zyskasz pewność, że będziesz na bieżąco z lokalnym rynkiem pracy.

  • BIURA KARIER

Jeśli jesteś studentem lub absolwentem zwróć uwagę także na oferty z biur karier. Na ich stronach pojawiają się  oferty pracy, staży lub praktyk, skierowane głównie do osób z małym doświadczeniem zawodowym.

  • INFORMACJE O TARGACH PRACY

Bądź na bieżąco z  wydarzeniami, które skupiają w jednym miejscu wielu pracodawców. Są to między innymi: Targi Pracy, Dni Kariery oraz dni otwarte na uczelniach, dzięki którym masz możliwość bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielami konkretnych firm i zaprezentować im swoją kandydaturę. Warto wpisać w wyszukiwarkę hasło: targi pracy + swoje miasto i ruszyć na spotkanie z pracodawcami.

  • FORA DYSKUSYJNE ORAZ BRANŻOWE

Jest to może najmniej popularna metoda poszukiwania pracy, ale wciąż aktualna. Jeśli starasz się o pracę w konkretnej branży, warto wyszukać w internecie fora dyskusyjne, na których można znaleźć oferty pracy z polecenia, które zamieszczają użytkownicy.

 

Warto codziennie poświęcić choćby kilkanaście minut na przejrzenie ulubionych portali, żeby być na bieżąco i wyprzedzić konkurentów z wysłaniem swojego CV do pracodawcy😊

Dodaj komentarz