W tych zawodach praca czeka na Ciebie

W tych zawodach praca czeka na Ciebie.

Rynek pracy  w ostatnich pięciu latach jest bardzo dynamiczny. Zmienia się zapotrzebowanie na różnych specjalistów; zawody ewaluują, wyodrębniają się zupełnie nowe, niezależne profesje. Dynamika rynku pracy i szybki rozwój technologii, wpływają na powstawanie nowych kierunków studiów i specjalizacji. W oparciu o analizę rynków edukacji i pracy Audit Doradztwo Personalne może prognozować, w jakich zawodach bez problemu znajdziesz pracę.

Oto kilka z nich:

  • PROGRAMIŚCI

Rozwój oraz powstawanie nowych przedsiębiorstw wymusza zatrudnianie wykwalifikowanych osób, które przy pomocy nowych technologii połączą biznes z IT. Obecnie najbardziej popularne są oferty pracy dla ekspertów Java, C++ i C#.

  • SPECJALIŚCI DS. CYBERBEZPIECZEŃSTWA

Branża bankowa i ubezpieczeniowa bardzo cenią sobie specjalistów, którzy trzymają pieczę nad bezpieczeństwem przetwarzania danych osobowych, transakcji internetowych i przechowywania danych wrażliwych.

  • INŻYNIEROWIE I TECHNICY

Wszystkie osoby z tzw. „umysłami ścisłymi” mogą być spokojne, ponieważ ofert pracy dla nich nie powinno zabraknąć. Pracodawcy szukają wykwalifikowanych i doświadczonych osób, aby móc rozwijać swoje fabryki, wprowadzać ulepszenia, innowacyjne rozwiązania oraz podążać za nowinkami technologicznymi.

  • FINANSIŚCI I KSIĘGOWI

Oferty pracy ze „świata cyfr” także cieszą się dużym powodzeniem, więc jeśli lubisz pracę z liczbami, będziesz mógł przebierać w ofertach. Firmy się rozwijają, zwiększają obroty oraz zatrudniają więcej pracowników, wiąże się z tym rozbudowa działów; księgowości, kontrolingu i płac.

  • SPECJALIŚCI DS. MARKETINGU I E-COMMERCE

Sprzedaż, podobnie jak bankowość przenosi się do Internetu. Większość sklepów stacjonarnych ma również swoje sklepy on-line. Specjaliści od marketingu internetowego, czy osoby zajmujące się obsługą sklepów on-line na pewno nie będą mogły narzekać na brak ofert pracy.

  • LOGISTYCY

Sprzedaż internetowa wiąże się z  wysyłaniem towaru do klienta. Rośnie zapotrzebowanie na centra logistyczne oraz firmy kurierskie. Osoby po logistyce, ze znajomością języków obcych na pewno nie będą mogły narzekać na brak pracy.

  • SPECJALIŚCI DS. EMPLOYER BRANDINGU

Budowanie marki, aby zwiększyć rozpoznawalność i pozytywnie się kojarzyć wśród konsumentów oraz kreowanie pozytywnego wizerunku wśród pracowników obecnych i przyszłych to zadania dla osoby zajmującej się employer brandingiem. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów w tej dziedzinie będzie rosnąć, gdyż rośnie też świadomość wizerunkowa pracodawców.

To tylko kilka profesji, na które będzie rosnąć zapotrzebowanie. Ze względu na dynamikę rynku pracy, możemy prognozować, że za rok lub dwa pojawią się całkiem nowe zawody 😊

Dodaj komentarz